Bx Led kontrol kartları reset işlemi

Ekleyen LedDeposu 07/08/2016 0 Yorumlar Kontrol Kartları,

Merhabalar bu yazımız ile sizlere bx kontrol kartında hardware reset işleminin nasıl olduğu konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Hardware reset nedir ve nasıl yapılır

 

      Hardware reset ( donanım sıfırlama )  led kontrol kartının orjinal işlevleri düzgün çalışmadığı durumlarda fiziksel olarak kontrol kartının fabrika ayarlarına geri dönmenisini sağlayan bir özelliktir. Peki kontrol kartına ne zaman bu tip bir işlem yapılır. Aslında istediğiniz her zaman bu işlemi yapabilirsiniz yani kartınızın illaki problemli olması gerekmez ama unutmayınız ki kart fabrika ayarlarına geri döneceğinden led tabela üzerindeki tüm bilgiler silinecektir. 

 

      Bir müşterimiz derki;

 

Müşteri :  Led tabela sorunsuz çalışıyordu üzerindeki yazılarda değişiklik yapmak istedik ekran tamamen karardı yada anlamsız karakterler ile doldu. Ne yaptıysam düzelmedi. Led tabelamızda herhangi bir besleme sorunu yok.

 

LedDeposu : Evet zaman zaman sorunsuz çalışan led tabelanız da güncelleme sırasında oluşan hatalar sonucu tabela düzgün çalışmayabilir, ki bu yükleme hatalarının da çeşitli sebepleri olabilir. mesela  USB ile yapılan yüklemelerde bellek problemi, kullanılıyorsa usb uzatma kablosunda deformasyon yada olması gerekenden uzun ve kalitesiz usb uzatma kablosu vs. arıza kaynakları ile ilgili başka bir yazımız olur inşallah. Düzeltemediğiniz durumlarda alttaki örneğe göre reset işlemini deneyiniz. Reset işleminin yapılması tüm bx led kontrol kartları için aynıdır.Sadece karta göre reset uçları farklı yerde olabilir.Bütün kartlarda üzerinde FRST yazan yerdir.

İşlem sırası

  1. Öncelikle kontrol kartının kapalı olduğuna emin olun.
  2. FRST yazan 2 deliği kısa devre yapın ve kontrol kartını açın.Ekrana görüntü gelen kadar bekleyin yaklaşık 45 saniye kadar sürebilir.
  3. Kontrol kartını kapatın ve kısa devreyi iptal edin.

Kontrol kartını açtığınız da fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

 

 

 

 

Yorum yazın