BX Kontrol Kartları Buton Ayarı

Ekleyen LedDeposu 07/11/2015 1 Yorumlar Kontrol Kartları,

Bizlere en çok yöneltilen sorulardan birisi olan BX led kontrol kartlarındaki buton ayarını ve nasıl yapılacağını paylaşacağım.

Öncelikle bu buton hangi işlere yarar.?

BX led kontrol kartlarında buton özelliği 3 şekilde programlanabilir.

  1. TEST FONKSİYONU
  2. KENAR TETİKLEME
  3. SEVİYE TETİKLEME

TEST FONSİYONU

Led panel üzerindeki ledlerin sağlamlığını, yatay ve dikey taramasını test edilmesine yarar.

KENAR TETİKLEME

Programlar arası geçiş yapmanızı sağlar. Örneğin minibüs / otobüs güzergah tabelalarının yapımında kullanılır. Tuşa basılarak ekrandaki metinden hazırladığınız bir sonraraki metine geçiş yapar. Kontrol kartının özelliklerine göre program sayısı değişir. Örneğin 128 program hafızalı bir kartta 128 ad. hat yaptınız ve bu tuş fonksiyonu sayesinde aralarında geçiş yapabilirsiniz.

SEVİYE TETİKLEME

Bu özellikle buton 2 farklı işlem yapar. Butonun basılı olduğu ve basılı olmadığı durum. Bunu da örnekle anlatırsak. Bir otopark bariyeri var ve DUR / GEÇ yazan bir led tabela yapılacak. DUR ve GEÇ yazan 2 ad. program oluşturulur, bariyer kalktıktan sonra butonu tetikleyecek bir sistem yapılır. Bariyer kalkınca butona basılı tutulduğunu farz edelim GEÇ yazdı bariyer indi buton serbest kaldı DUR yazdı

Aşağıdaki örnek BX-5UT led kontrol kartına ait buton bağlantı şekli farklı modeller de farklı bağlantı şekli olabilir.Eğer aşağıda resimde görüldüğü gibi bir buton bağlantı yeri yok ise var olan butonun bacaklarından bağlantı yapabilirsiniz.

BUTON BAĞLANTISI

Buton Bağlantısı

KART BUTON AYARI

ŞİFRE EKRANI

BUTON ÖZELLİK SEÇİMİ

 

İyi çalışmalar.

 

1 Yorumlar

ONUR KAMRAK:
30/11/2015, 02:18:47 PM
Cevap

Teşekkürler oldukça yararlı.

Yorum yazın